Nu s-au înmulțit adolescenții agresivi, dar a crescut gradul de agresivitate al celor cu astfel de comportamente
Adolescenții, mai agresivi și mai conectați. Miercuri, 12 iulie, un tânăr de 14 ani a fost înjunghiat pe stradă de un coleg mai mare, de 17 ani, care a fost prins ulterior de procurori. Adolescenții, mai agresivi și mai conectați Am apelat la specialiştii de la Institutul de Psihiatrie "Socola" pentru a înţelege de ce sunt în creştere cazurile de violenţă în rândul adolescenţilor. Aceştia au explicat că numărul în sine al cazurilor violente raportate nu a crescut în mod deosebit, dar se remarcă o amplificare a gradului de violenţă şi a distribuirii acestora în mediul online. Citește și: Firea și-a dat demisia din Guvern. Admite că Godei a însoțit-o peste tot, dar dă vina pe „sora” Ligia: Pe unde a venit Ligia cu mine, a venit și acel bărbat acuzat, să o ajute pe ea Dr. Bianca Augusta Oroian a încercat să explice care sunt semnele unui adolescent violent şi cum putem să prevenim din timp unele deviaţii de comportament în familiile noastre. Continuarea, în Ziarul de Iași.