luni 22 iunie
Login Contact
DeFapt.ro

Etichetă: degradare

3 articole
Eveniment

Ambulanțele din Iași, la limită: sute de reparații, mașini vechi și tot mai multe urgențe medicale

Flota Serviciului de Ambulanță Județean Iași rămâne sub o presiune uriașă, în condițiile în care autospecialele au nevoie de peste 1.300 de reparații și revizii tehnice anual. Ambulanțele SAJ Iași, degradare accelerată Potrivit bilanțului pe 2025, au fost efectuate 1.374 de intervenții pentru menținerea ambulanțelor în funcțiune, în contextul unui număr tot mai mare de solicitări și al uzurii accentuate a vehiculelor. Citește și: O eternă bugetară cu venituri uriașe, apropiata Elenei Udrea, viitor ministru la Proiecte Europene. Soțul ei a candidat pentru PNL în 2020 și 2024 Deși SAJ Iași a primit 14 ambulanțe noi în cursul anului trecut, reprezentanții instituției susțin că parcul auto este în continuare insuficient pentru nevoile județului. În medie, aproape 2,4% dintre ambulanțe au fost indisponibile zilnic din motive tehnice, ceea ce a însemnat că două sau trei autospeciale s-au aflat simultan în service pentru reparații. Continuarea, în Ziarul de Iași

Ambulanțele SAJ Iași, degradare accelerată (sursa: ziaruldeiasi.ro)
Taberele școlare de stat, degradate total (sursa: ziaruldeiasi.ro)
Economie

Fostele tabere școlare de stat au ajuns ruine. În județul Iași, mai funcționează doar una din cinci, dar cu mare succes

Taberele școlare de stat, degradate total. Tabăra Muncel este singura tabără școlară din județul Iași care încă mai funcționează, iar până în luna noiembrie a acestui an va fi ocupată în totalitate de elevi și studenți. Taberele școlare de stat, degradate total Pentru 140 de lei/zi, tinerii au asigurată cazarea și trei mese zilnic. Taberele Strunga, Valea Seacă, Ciric și Bucium sunt degradate în totalitate, abandonate de ani buni, și niciun plan de reabilitare nu a fost discutat măcar, public. Citește și: Deși deficitul a explodat, guvernul Ciolacu suspendă “austeritatea“: crește valoarea mașinilor hibrid care pot fi cumpărate de stat. CSM își poate moderniza parcul auto Tabăra Muncel, administrată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret (DJST) Iași, are o rată de ocupare de 100% până în luna noiembrie. Elevi și studenți din întreaga țară vin aici pentru a participa la activități interactive, sportive, artistice și culturale sub îndrumarea cadrelor didactice. Continuarea, în Ziarul de Iași.

Autostrada lui Ponta, iar pe cale să se prăbușească
Economie

Autostrada lui Ponta, iar pe cale să se prăbușească: viaductul Aciliu, stare avansată de degradare. Ponta a inaugurat autostrada în 2014, în campanie, deși era avertizat că sunt probleme

Autostrada lui Ponta, lotul III de pe ruta Sebeș-Deva, iar pe cale să se prăbușească: viaductul de la Aciliu, de pe A1, se află într-o stare avansată de degradare, fiind semnalate crăpături și desprinderi ale betonului la unul dintre piloni, scrie Ziarul Unirea, din Alba. Viaductul are o lungime de circa un kilometru și o înălțime de 74 metri, fiind cel mai înalt viaduct de autostradă din România. Citește și: Fabrica de avioane Craiova, condusă de un fost muncitor de la linia de montaj, cu facultate după 40 de ani. Circa 300 de angajați nu au reușit să modernizeze nici un avion IAR Reporterii de la Ziarul Unirea au filmat viaductul și au descoperit fisuri la un pilon, precum și distrugerea aproape completă a sistemului de scurgere a apelor a cauzat crăpături imense, unele ajungând până la 2 metri adâncime de formă aproape circulară în zona pilonului fisurat. Viaductul Aciliu Autostrada lui Ponta, iar pe cale să se prăbușească Purtătorul de cuvânt al CNAIR, Alin Şerbănescu, a declarat, pentru News.ro, că este în pregătire o expertiză în ceea ce priveşte podul de pe A1, dând asigurări că nu sunt probleme în ceea ce priveşte stabilitatea construcţiei. „Ştiu că se pregăteşte acum o expertiză extinsă pe viaduct. Până la ora actuală, din ce ştiu, nu sunt probleme de stabilitate a viaductului. Dar trebuie sa vedem exact dacă şi ce probleme sunt în mod real ca sa putem interveni preventiv”, a spus Șerbănescu. Lotul trei al autostrăzii Sebeș-Deva, între Sălişte şi Cunţa, a fost inaugurat cu mare pompă de Victor Ponta şi Ioan Rus, în noiembrie 2014. Fostul Director al CNAIR Narcis Neaga a forțat deschiderea autostrăzii pentru ca Ponta să se poată mândri, în campanie electorală pentru președinția României, cu inaugurarea unor kilometri de autostradă. Neaga a deschis autostrada ignorând un document oficial care arăta că pe o porțiune există zeci de nereguli care trebuie remediate. Citește și: Salarii imense pentru medicii de la Brașov care se plâng că nu sunt plătiți suficient pentru gărzi și își dau demisiile în bloc Autostrada a fost închisă în decembrie 2015 după apariția unor crăpături în asfalt. Reparațiile au fost făcute de CNAIR și au durat până în 2016. Între 2015 și 2016, o porțiune din autostrada inaugurată de Ponta a fost închisă, pentru reparații capitale Pe 24 decembrie 2015, Narcis Neaga a fost reținut de DNA în dosarul privind autostrada Sibiu-Orăştie, în care era acuzat de abuz în serviciu. Neaga a scăpat de acuzațiile DNA după ce Parlamentul a dezincriminat parțial abuzul în serviciu.

DeFapt.ro
Investigații jurnalistice, analize, știri la zi
Abonează-te
DeFapt.ro

Ultima oră

Ultima oră